Ad Raj Kumar

Ad Raj Kumar

Dovolte mi, abych se krátce představil. Pocházím ze Srí Lanky a od roku 2001 žiji v České republice a působím zde jako odborný masér a lektor. Vzhledem k tomu, že ayurvéda samotná má na Srí Lance svoje kořeny, její vliv je zde velmi znatelný a masáže jsou zde součástí téměř každodenního života.

I já jsem se začal ayurvédě věnovat již v dětství. Zpočátku jsem svoje znalosti čerpal od své tety, která byla na Srí Lance  uznávanou lékařkou, později jsem začal pronikat do tajů ayurvédy poněkud hlouběji a obohacoval jsem se o další zkušenosti díky odborníkům v různých koutech světa. Před teoretickou stránkou této medicíny dávám přednost samozřejmě praxi. Začátkem úspěšné léčby musí být jednak individuální přístup ke každému jednotlivci, budování vzájemné důvěry a sestavení a doporučení léčby podle konkrétních obtíží.

V ČR jsem před lety začal působit jako masér, terapeut, spolupracoval jsem s mnoha lázněmi, zdravotnickými zařízeními a hotely. Zároveň jsem si budoval a stále buduji širokou síť odborníků a ayurvédských lékařů nejen ze Srí Lanky, se kterými úzce spolupracuji i při výrobě našich produktů. Mým hlavním cílem je poskytnout každému klientovi odpovídající pomoc při péči o jeho zdraví. Nejen prováděnými terapiemi, ale také doporučením a přípravou vhodné ayurvédské stravy.


V mojí nabídce je přes 70 druhů ayurvédských terapií, jejichž nedílnou součást tvoří také doporučení vhodné stravy. Nyní už velice zřídka, ale pokud mi to čas dovolí, se věnuji  také lektorské činnosti, díky níž mám tu možnost, předat alespoň část ze svých znalostí lidem, kteří mají zájem poznávat něco nového a obohacovat tak sebe sama.

 

Zabývám se také masážemi dětí, a to ve věku již od 3 měsíců. Je známo, že masírování dětí od nejútlejšího věku je zdraví velice prospěšné a pomáhá ve správném vývoji dítěte. Jako masér s dlouholetou praxí i jako otec musím pravidelné masáže dětí doporučit. Vždy se setkávám s kladným přístupem jak ze strany masírovaného dítěte, tak jeho rodičů, ve kterých někdy zpočátku budí masírování jejich dítěte nejistotu. Ať už z účinku masáže či z reakce dítěte na masáž samotnou. Kromě prokázaných léčebných účinků je masáž, jakožto synonymum dotyku, také prostředkem k prohlubování citových vztahů mezi dítětem a rodičem.

Je nutno dodat, že techniku ayurvédských masáží jsem nepřevzal pouze na masérských kurzech ani se neřídím různými manuály a návody, které jsou zveřejňovány v médiích či literatuře. Jelikož pocházím ze země, kde ayurvédské masáže vznikly a věnoval jsem se jim prakticky od malička, ovládám techniku těchto masáží, nezměněnou evropským způsobem života. To znamená takovou, jež přesně odpovídá filozofii ayurvédy. Jedině správně provedená masáž může opravdu splnit svůj  účel, nejen navenek. Prezentuji jak teoretickou, tak hlavně praktickou část ayurvédy. Pro každého klienta volím jiný sled masáží a procedur, a to takový, jež co nejintenzivněji dokáže pomoci při řešení právě jeho zdravotního problému. Teprve po osobní konzultaci a zjištění zdravotních potíží klienta se rozhoduji, které terapie a v jaké intenzitě zvolím. Nejsou dva lidé stejní. Zvenčí, ani uvnitř. Znovu zdůrazňuji, jsem zarytým zastáncem individuálního přístupu ke klientovi a budování vzájemné důvěry. Jedině touto cestou lze docílit úspěchu v léčbě a tím zúročit vynaloženou energii, nejen moji, ale i Vaši.

 

Spolu s dalšími terapeuty ze Srí Lanky, kteří mi jsou zde nápomocni a  mají taktéž dlouholeté zkušenosti a výsledky v oblasti ayurvédy, vám dokážeme poskytnout komplexní a především odbornou ayurvédskou péči.

 

 

Máte dotazy? Napište nám


     Vaše zpráva byla odeslána, děkujeme.
     Při odesílání došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.

     Přihlaste se k odběru newsletteru

     Budete mít přehled o všech novinkách
       E-mail byl uložen, děkujeme.
       Při odesílání došlo k chybě, zkuste to prosím znovu.